Promed NFZ
Luxmed
ul. Nawojowska 3
    Nowy Sącz
18 547 49 29
ul. Broniewskiego 3
    Nowy Sącz
18 449 16 92

Dietetyka

Nasze usługi

 

Dietetyka

   
   
   

Powrót

Nasi lekarze:

 

mgr Aneta Mickiewicz

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (studia stacjonarne magisterskie) - kierunek Technologia Żywności i Żywności i Żywienie Człowieka, specjalność Żywienie Człowieka, specjalizacja Dietetyka.

Absolwentka Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie na kierunku Technologia Żywności i Żywienie Człowieka, specjalizacja Dietetyka. Ukończyła również przygotowanie pedagogiczne na Akademii Górniczo-Hutniczej oraz kurs oligofrenopedagogiki. Doświadczenie zdobyła pracując od 2012 roku na stanowisku dietetyka, nauczyciela przedmiotów zawodowych oraz wykładowcy w Akademii Dietetyki w Krakowie. Obecnie prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie i Nowym Sączu. Swoją wiedzę regularnie poszerza poprzez uczestnictwo w konferencjach żywieniowych.

Specjalizuje się w dietoterapii:

  • osób z nadwagą, otyłością,
  • osób z jednostkami chorobowymi (w tym m.in. z chorobami tarczycy, insulinoopornością, cukrzycą, chorobami układu pokarmowego, depresją, dną moczanową, chorobami nerek, chorobami układu krwionośnego, chorobami nowotworowymi i w wielu innych),
  • kobiet w ciąży i w okresie laktacji,
  • dzieci (w tym niejadków).

Oferta jest skierowana także do pacjentów zdrowych, o prawidłowej masie ciała, którzy chcą poprawić sposób żywienia w celu uniknięcia niedoborów żywieniowych. Każda dieta - plan żywieniowy jest dobierany do pacjenta indywidualnie. Dietetyk na pierwszej wizycie przeprowadza szczegółowy wywiad żywieniowy dotyczący stanu zdrowia pacjenta, zażywanych leków, aktywności fizycznej, dotychczasowych nawyków żywieniowych oraz możliwości żywienia wynikającej z wykonywanej pracy (ustalone przerwy, system zmianowy itp.). Na każdej wizycie wykonywana jest analiza składu ciała na analizatorze TANITA BC-418. Analizę wykonywana jest dla osób dorosłych oraz dzieci od 5 roku życia. Analizę nie wykonuje się u kobiet w ciąży, pacjentów z epilepsją oraz z rozrusznikiem serca. W tych przypadkach wykonywany jest wyłącznie pomiar masy ciała.

Przygotowanie na pierwszą wizytę - zaleca się nie jeść 3 godziny przed wizytą (nie dotyczy pacjentów z cukrzycą), nie pić kawy 3 godziny wcześniej oraz zapisać 3 przykładowe dni (rodzaj produktów/potraw, godzina spożywania posiłku oraz rodzaj i ilość wypijanych płynów). Na wizytę proszę zabrać najbardziej aktualne wyniki badań, ewentualne wypisy ze szpitala, nazwy zażywanych leków. Oferta poradni dietetycznej skierowana jest do osób dorosłych oraz dzieci.

Przyjmuje przy ul. Broniewskiego 3

tel. 18 449 16 92

tel. 515 865 622

Współpraca