Promed NFZ
Luxmed
ul. Nawojowska 3
    Nowy Sącz
18 547 49 29
ul. Broniewskiego 3
    Nowy Sącz
18 449 16 92

Psychiatra

Nasze usługi

 

Psychiatria

Psychiatra to lekarz, który diagnozuje i leczy objawy chorobowe płynące ze sfery psychicznej człowieka. Zajmuje się diagnozowaniem, różnicowaniem oraz leczeniem chorób psychicznych, a także upośledzeń umysłowych, zachowań maniakalnych, nerwic czy depresji. Nasi specjaliści mają uprawnienia do wystawania recept, zwolnień lekarskich, skierowań na szczegółowe badania, zaświadczeń do ZUS. Jesteśmy zobowiązani przestrzegać tajemnicy lekarskiej co do przebiegu leczenia każdego pacjenta.

Zakres leczenia lekarza psychiatry w centrum medycznym Promed Nowy Sącz

Korzystając z poradni psychiatrycznej w naszym centrum medycznym mają Państwo gwarancję, że lekarz psychiatra dobierze dla Państwa problemu najlepsze metody leczenia.

Zaburzenia, które leczy lekarz psychiatra naszego centrum medycznego dr n. med. Krzysztof Kubiak:

  • zaburzenia afektywne (depresja, choroba dwubiegunowa)
  • zaburzenia nerwicowe (lęk paniczny, zab. lękowe uogólnione, natręctwa, fobie)
  • zaburzenia pamięci, choroba Alzheimera (zespoły otępienne)
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia psychotyczne (zespoły paranoiczne, paranoidalne, schizofrenia)
  • uzależnienia od substancji psychoaktywnych
  • zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja)

Psychiatra a psycholog

Głowna różnica między psychologiem a psychiatrą jest taka, że psychiatra to lekarz, który ukończył studia medyczne, a jego edukacja, specjalizacja i praktyka lekarska trwały co najmniej 7 lat (w zależności od uniwersytetu). Psychiatra posiada uprawnienia do wystawiania zwolnień lekarskich i wypisywania recept.

Psycholog nie jest lekarzem. To specjalista, który ukończył 5-letnie studia magisterskie na kierunku psychologia. Pomaga osobom, które przeżywają różnego rodzaju kryzysy sfery psychicznej. Zajmuje się diagnozą psychologiczną, opiniuje, orzeka, udziela pomocy psychologicznej.

Powrót

Nasi lekarze:

 

dr n.med. Krzysztof Kubiak

Psychiatra

Zaburzenia afektywne (depresja, choroba dwubiegunowa), zaburzenia nerwicowe (lęk paniczny, zab. lękowe uogólnione, natręctwa, fobie), zaburzenia pamięci, choroba Alzheimera (zespoły otępienne), zaburzenia snu, zaburzenia psychotyczne (zespoły paranoiczne, paranoidalne,  schizofrenia), uzależnienia od substancji psychoaktywnych, zaburzenia odżywiania (bulimia, anoreksja)

Świadczy usługi prywatnie

Przyjmuje przy ul. Broniewskiego 3

tel. 18 449 16 92

tel. 515 865 622

Współpraca